top of page
izmir dezenfeksiyon firması,izmir dezenf

DEZENFEKSİYON NEDİR?

Cansız ortamdaki patojen mikroorganizmaların çeşitli dezenfektan grupları veya dezenfeksiyon yöntemleri ile öldürülmesi veya çoğalmasının engellenmesi işlemidir.

Bu tarz mikroorganizmalar ile mücadelede kullanılan kimyasallara dezenfektan denir.

DEZENFEKSİYON TÜRLERİ NELERDİR?

ISI DEZENFEKSİYONU ; Sık kullanılan ve basit yöntemdir.Yüksek derece de ve deterjan yardımı ile yıkama özelliği yüksek derece de dezenfeksiyon sağlamaktadır.

DEZENFEKTAN KULLANIMI ; Isı haricinde kalan bir çok ürün grubu için Dezenfektanlar ile yapılan dezenfeksiyon işlemidir.

IŞIN DEZENFEKSİYONU ; El aletleri ve çeşitli yüzey alanlarda uygulanabilen UltraViole ışın dezenfeksiyonu işlemidir.Yaygın olarak Kuaför Berber grubu el aletlerinde küçük UV kutularında belirli bir müddet UV Işına maruz bırakma işlemidir.

en iyi izmir ilaçlama firması,ilaçlama ş

COVİD-19 DEZENFEKSİYONU HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Dezenfeksiyonun önemi tartışılmaz bir gerçektir.Bu aşamada artan talep ve birçok kişinin dezenfeksiyon alanında hiçbir bilgisi olmamasına rağmen ticari fayda sağlama çabası Dezenfeksiyon uygulamaları alanında karmaşa yaratmaktadır. Pandemi ile mücadele de Ekosistem İlaçlama olarak mevcut müşterilerimizde yaptığımız Periyodik Dezenfeksiyon işlemleri haricinde sayısız talep ile karşılaştık ve gücümüz yettiğince bu taleplere cevap vermeye çalıştık.Kamu ve Özel sektör alanlarında ücretsiz yaptığımız sayısız dezenfeksiyon işlemi ile bu zorlu süreçte elimizi taşın altına koyarak topluma ve sektörümüze daha fazla fayda sağlamaya çalıştık. Bu kapsamda çalıştığımız müesseseler ve dezenfeksiyon uygulaması yaptığımız sayısız insanla dezenfeksiyon yöntemleri ve gerçek dezenfeksiyon nasıl olmalı gibi konuşmalar yaparak bilgi birikimimizi ve duyarlılığımızı insanlara aktarmaya çalıştık.

Covid-19 CORONA salgını müddetince duyarlı ve prensipli çalışma düzenimize ara vermeden devam edeceğiz. Bu bağlamda Dezenfeksiyon ihtiyaçlarınızı ,dezenfeksiyon işlemleri ile alakalı yıllara dayanan bilgi birikimi ve yasal alt yapıya sahip firmalardan karşılayınız. Aksi durumda sadece ticari fayda sağlama amacı ile yaptırdığınız tüm uygulamalar karşılıksız ve koruma kapsamında yetersiz kalabilecektir. Özellikle 3 Ay Koruma Sağlar, 30 Gün koruma Sağlar gibi vaatlerde bulunan kişi ve kurumlara inanmamanızı öneriyoruz. Uzun süre koruma sağlayan dezenfektan grupları mevcuttur fakat yüzey uygulama dereceleri veya ortam koşulları farklılıkları bu süreyi hesaplama kapsamında çok sağlıklı veriler sağlamamaktadır. Zararlı mikroorganizmaları öldürme veya artış hızını durdurma amacı taşıyan dezenfeksiyon uygulamaları ''bir daha bu zararlı mikroorganizmalar oluşamaz'' sözünü karşılamamaktadır.Tedbirli olmak Sağlığımızı korumak adına hayati önem taşımaktadır.

Bilinçsiz uygulama ve ruhsatsız dezenfektan kullanımlarından kaçınınız!

Sağlıklı ve daha özgür günler görmek ümidi ile bu zorlu günleri atlatmak için çalışıyoruz.

Kişisel temizlik

DEZENFEKTANLAR

3 ANA BAŞLIK ALTINDA BU ÜRÜN GRUPLARINI SIRALAYABİLİRİZ.

TÜM DEZENFEKTAN GRUPLARI KENDİ İÇERİSİNDE Kİ ETKEN MADDEYE BAĞLI OLARAK ALT SINIFLAR VE KULLANIM SEÇENEKLERİ OLUŞTURMAKTADIR.

izmir dezenfektan.jpg

ORTAM DEZENFEKTANLARI

YER VE YÜZEY DEZENFEKTANLARI

EL VE VÜCUT DEZENFEKTANLARI

Bakkal alışveriş

MAĞAZA DEZENFEKSİYONU

Yoğun İnsan sirkülasyonu ve yoğun temas itibari ile riskli alanlar oluşturmaktadır.Mağaza dezenfeksiyonları için;

fef2ec2a-f44d-4b63-ae2f-9cf59283a991.jpe

OKUL DEZENFEKSİYONU

Eğitim Kurumları ve Okullarda yapılan Dezenfeksiyon Uygulamaları için;

ekosistem Dezenfeksiyon Alanları

Okul ve Eğitim Kurumlarında Dezenfeksiyon 

Okullarda ve diğer Eğitim Kurumu Binalarında Zararlı mikroorganizmalara karşı periyodik şekilde yaptığımız dezenfeksiyon uygulamalarıdır.İzmir okul dezenfeksiyonu alanında hizmet verdiğimiz zincir kurumlar ve tek şubeli özel eğitim kurumları bulunmaktadır.Okul sınıfları ,toplantı odaları,koridor ve merdivenler,tuvaletler,ofisler ve kapalı alanlar ile yemekhanelerde mevcut tüm yüzey ve ortamlara UV Soğuk sisleme yöntemi ile uygulama yapılır.Her uygulama sonrası Dezenfeksiyon raporu yazılarak kurum yetkililerine bıraktığımız servis kayıt dosyasına uygulama hakkında bilgilendirme raporları işlenir.

İşletme ve Ofis Dezenfeksiyonu

İşletmeler de ve ofislerde bulunan kapalı ortak kullanım alanlarında uyguladığımız dezenfeksiyon işlemidir.İzmir işletme ve ofis dezenfeksiyonu alanında tek seferlik veya periyodik dezenfeksiyon hizmeti sağlamaktayız.Her uygulama sonrası Servis raporu yazılarak işletmeye verdiğimiz servis kayıt dosyasındaki dezenfeksiyon ve yapılan uygulama hakkında rapor listeleri işlenmektedir.

Toplu Taşıma ve Hava Yolu Araçlarında Dezenfeksiyon

Toplu taşıma araçları(Otobüs,Minibüs,Taksi,Tren,Tranvay,Metro vb.) ve Hava Yolu (Uçak) araçlarında yapılan dezenfeksiyon işlemleridir.İnsan sirkülasyonun yoğun olduğu bu alanlarda dezenfeksiyon çok önemli bir yer tutmaktadır.Yerel belediyelerin periyodik hizmetlerinde çözüm ortağı olarak ve özel şirket araçlarında düzenli dezenfeksiyon uygulamalarında çalışmalar yapmaktayız.

Hastane ve Sağlık Kurumlarında Dezenfeksiyon

Hastane ve Sağlık Kurumlarında ki dezenfeksiyon çalışmalarımız periyodik olarak tekrarlanmaktadır.İzmir Hastane dezenfeksiyonu yanı sıra Aydın Denizli ve Muğlada mevcut olan özel sağlık kurumlarında dezenfeksiyon çalışmalar mevcuttur.Hastane birimleri,poliklinikler,ofis ve bürolar,yemekhaneler,tuvaletler ve atık alanları ile tüm bina kapalı alanlarında UV Soğuk Sisleme yöntemi ile uygulamalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Uygulama sonrasında işletme yetkililerine Servis Raporu yazar ve bıraktığımız Servis Kayıt Dosyasında rapor işlemeleri gerçekleştiriz.

Kamu Alanlarında Dezenfeksiyon

Kamu binaları ve bağlı birliklerinde gerçekleştirdiğimiz dezenfeksiyon uygulamaları,alanında uzman servis operatörlerimiz ve tam donanımlı araçlarımız ile kurumsal hizmet sağlayıcı olarak görev yapmaktayız.Servis Raporu ve İşletme Kayıt dosyası evraklarımız her uygulama da güncellenir.

Otel ve Konaklama Alanları Dezenfeksiyonu

İnsan yoğunluğu ve kişisel hijyen kurallarının etkili olabileceği Otel ve Konaklama tesislerinde yürüttüğümüz dezenfeksiyon çalışmaları genel itibari ile periyodiktir.Belirli zaman dilimlerinde müştelerimize Oda,Resepsiyon,Ortak kullanım alanları,yemekhane ve tüm kapalı aktivite alanlarında UV Soğuk Sisleme yöntemi ile sunduğumuz dezenfeksiyon hizmetidir.Servis sonrası Raporlama yapılarak Servis Kayıt dosyası envanteri her uygulama sonrası işlenerek sürdürülebilirler ve denetlenebilir hizmet standartlarında çalışmaktayız.

Araç Dezenfeksiyonu

Şirket Taşıma ,Nakliye,Kargo,Yolcu ve Yük Taşıma Araçları başta olmak üzere,şahsi binek araçlarınızda da yerinde servis şeklinde dezenfeksiyon hizmeti sağlamaktayız.Hızlı Servis Kaydı oluştur menümüzden ulaşabilir veya iletişim biriminden irtibat sağlayarak hızlı dezenfeksiyon hizmeti alabilirsiniz.

Zincir Mağaza ve Market Dezenfeksiyonu

Yerel ve Zincir Mağazalarda yaptığımız dezenfeksiyon uygulamalarımız ile hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktayız.Mağazalarda,Sepetler,Alışveriş Arabaları,Kasalar,Reyon araları,Şarküteri Çerez vb ürün teşir alanları,mağaza depoları,soğuk hava dolapları ve iade alanları, ortak kullanım alanları ve tüm kapalı alanlarda UV Soğuk Sisleme yöntemi ile uygulama yapmaktayız.Periyodik şekilde hizmet verdiğimiz mağaza market dezenfeksiyon hizmetimiz birçok farklı kurumsal market ağı tarafından tercih edilmektedir.Kullandığımız dezenfektan grupları biyosidal ürün sınıfında olup Ürün ,İnsan ve Çevre zararlı etkisi olmayıp güvenli şekilde çalışmaktadır.

Ev, Apartman ve Site Dezenfeksiyonu

Ev Apartman ve Sitelerde yaptığımız dezenfeksiyon işlemlerinde personellerimiz kişisel koruyucu malzeme ve iş kıyafetleri ile hizmet vermektedir.Uygulama öncesinde yapılacak işlem ve sonrasında izlenmesi gereken güvenlik ve hijyen tedbirleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.Bu alanlarda ihtiyaç dahilinde birçok alanda dezenfeksiyon işlemi uygulanmaktadır.Özellikle müşterilerimiz arasında periyodik hizmet verdiğimiz site ve toplu yapılar insan yoğunluğu ve sirkülasyonun çok olması sebebi ile risk taşımaktadır.Bu alanlarda sık dezenfeksiyon uygulamaları yanı sıra Kapıya Teslim Dezenfektan Ürünleri ve Dezenfeksiyon Kontrol Noktaları Ürünleri sevkiyatlarımız mevcuttur.Tüm Ege Bölgesinde kendi araçlarımız ile dağıtımını sağladığımız dezenfektan grubu ürünlere iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

bottom of page