top of page

 

 

Haşere ve Böceklerden korunmak için yapılması gereken işlemler ve uyulması gereken birkaç kural bulunmaktadır.

Eğer bulunduğunuz ortamda hiç böcek görmek istemiyorsanız bu makale tam size göre!:)

Ne yazıkki bu %100 etkili olacak bir gerçek değil çünkü böcekler dünyanın Ekosistemine büyük katkı sağlayan bir parça ve dünya üzerindeki hiç bir mücadele şekli onları dünya üzerinden silmeye yarayamaz.

Nitekim hiç evrim geliştirmeden Milyarlarca yıl önce nasıl görünüyorlarsa günümüzde de aynı şekilde görünmeleri buna haklı bir örnek.

Amacımız, yaşam alanlarımızda yuvalanmasını ve üremelerini önlerken ;bir yandan da İnsan ve Çevre Sağlığına zarar vermemek.

En sık Haşere ve Böcek Riski yaratan alanları aşağıdaki konu başlıkları halinde sıraladık, haşere ve böcek problemlerinde bu tarz alanlarınızın düzenli kontrolü ve uygulaması ,haşeratın oluşma riskini ortadan kaldırır ve daha uzun koruma sağlar.

Haşere Riski Yaratan Alanlar

ilaçlama,izmir ilaçlama,izmir ilaçlama f

Haşerelerin Sık Yuvalandığı Alanlar

 

 

Tuvalet & Banyo Giderleri

Ev Ofis ve İşyerlerimizde sık kullandığımız su giderleri haşere riski kapsamında sık karşılaşılan alanlardandır.

Çatı Arası Yuvalanmaları

Ev ve Apartman çatı aralıkları özellikle böcek ve fare yuvalanmalarında risk taşımaktadır,düzenli ilaçlama ile kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Kiler Böcekleri

Evlerimizde bulunan Kiler ve gıda depolanma alanları ürünlerin zamanla bozulup böceklenme yapmasına veya dışardan taşıdğımız bir böceğin içerde yuvalanma riskini arttırmaktadır.

Toplu Yemekhaneler

Fabrika ve toplu yemekhane alanları insan sirkülasyonlarının yoğunluğu ve gıda tüketimi sebebi ile yoğun haşere riski taşımaktadır.

Elektrik Panoları

Birçok yerleşim alanı ve işletmelerde bulunan elektrik panoları sıcak ve karanlık yapısı itibari ile özellikle hamamböceklerinin sık sık yuvalanmada kullandıkları alanlardır.Düzenli ilaçlama ile yuvalanmaların önüne geçilebilmektedir.

Gıda Üretim Alanları

Çok sık karşılaşılan haşere riski yaratan alanlardandır.Düzenli temizlik ve ilaçlama ile riski en aza indirilmektedir.

Kapı Altı ve Pencere Açıklıkları

Bu açıklıklar dışarıdan uçarak veya bahçe alanlarından yürüyerek gelen haşereler için çok basit geçiş noktalarıdır.Basit yöntemler ile kapı altı paspası veya sineklik tel uygulaması ile bu geçişleri önleyebilir.

Elektrik Tavaları 

Özellikle Fare gibi kemirgenlerin alanda gezinme veya üst katlara taşınma yollarıdır.El değmemesi ve gözlerden uzak olması bu yolları cazip hale getirir.Uygun ilaçlama yöntemleri ile kemirgen geçiş yolları temizlenebilir.

Çöp Alanlarına Yakınlık

Özellikle Uçkun Sinek Uçan Haşere problemlerinde çöp alanlarına yakınlık popülasyonu arttırmaktadır.Bu tarz bir yerleşim yerine yakınsanız, düzenli ilaçlama hizmeti almak en etkili yol olacaktır.

Mazgal Rögar Açıklıkları

Tüm şehirde haşeratın üremesi ve gezinmesi için etkili bir kanaldır.Bu ortamlarda Belediyeler haricinde özel firmalarda ilaçlama destek hizmeti sunmaktadır.Özellikle Larva dönemlerinde bu alanlarda yapılan ilaçlama uygulamaları havaların ısınmaya başlayıp popülasyon çıkışlarında engelleyici faktör oluşturup daha az sayıda böcek ve sineğe uygun ortam hazırlamaktadır.

Yatak ve Yastık Dikiş Kenarları

Evlerimizde görülebilecek Pire Güve Bit benzeri haşerelerin en sık yuvalandığı noktalar arasındadır. Tekstil grrubu malzemeler bu tarz böceklere konuşlanma olanağı sağlar.Uzman bir ilaçlama firmasından yardım alınması gerekmektedir.

Kalorifer Petekleri ve Hatları

Hamamböcekleri ve Kalorifer Böceklerinin en sık yuvalanma ve taşınma noktalarıdır.Belirli periyodlarda yaptırılacak ilaçlama uygulamaları bu popülsyonları bitirmede çok etkildiir.

Depo ve İstif Alanları

Özellikle büyük işletmelerde depo alanları risk taşımaktadır.Düzensiz ve gelişigüzel istiflenmiş mallar haşere problemlerinin oluşmasında çok etkilidir.Düzenli şekilde bir ilaçlama firmasından pest kontrol sistemi kurulumu ve takipli uygulamaları alınması gerekmektedir.

Baca Gider Hatları

Evlerde ve işletmelerde baca giderleri yemek birikintileri,ısısı ve karanlık nemli ortam yapısı sebebi ile yuvalanmalarda sık görülen alanlardır.Düzenli baca temizlikleri ve ilaçlama hizmeti ile haşereler ile mücadele edilmelidir.Çünkü baca sisteminin bağlı olduğu diğer katlara böcekler taşınabilmekte ve önünü almak çok zorlaşmaktadır.Erken uygulamalar herzaman popülasyon bitişi için çok önemlidir.

Mutfak ve Gıda Alanları

Bu alanlar gıda artıkları ve çok fazla yuvalanma alanı yaratacağı için haşere riskini yükseltmektedir.Düzenli uygulamalar ile bu problemler giderilmelidir.

izmir ilaçlama firması
ilaçlamacı,ilaçlama firması,böcek ilaçla

İNSANLAR NE DİYOR

Ali B.

Ekosistemi tesadüfen internetten buldum,böcek evimde böcek problemi bitti,bu işin bu kadar ciddi yapıldığını bilmiyordum gerçekten iyi hizmet aldım,teşekkürler.

Cengiz Arslan Y.

İlaçlama zamanı geldiğinde aksatmadan ararlar, yıllardır ekosistem ile çalışıyoruz.

Hiçbir problem yaşamadık kendilerine teşekkürler.

Gonca K.

Ofisimizde işin içinden çıkamadğımız fındık faremizi elleri ile koymuş gibi bulup sorunu çözdüler.

Bu kadar profesyonel olmalarını beklemiyordum.Her sıkıntımız da ekoyu arıyoruz.

bottom of page