top of page

YÜRÜYEN HAŞERELER

UÇAN HAŞERE TÜRLERİ

KEMİRGENLER

SÜRÜNGENLER

YÜRÜYEN HAŞERELER

Böcekler, dünyada en çok çeşitliliğe (tür sayısına) sahip olan hayvanlar olarak da bilinmektedirler; 1.000.000 uzerinde tür şu ana kadar tanımlanmış olmakla birlikte halihazırda bu listeye yeni türler eklenmektedir. Kutuplardan okyanuslara kadar hemen her ekosistemde ayakta kalmayı başarabilmiş canlılardır. Canlılar aleminin belki de en kalabalık sınıfıdır. Yaklaşık olarak 30″un üzerinde takım içerir. Tanımlanmış olan hayvanların yaklaşık 4/5″i böceklerdir.

 

Yapı ve Yaşam alanları bakımından İnsanlar ve Hayvanlar üzerinde olumsuz etkileri vardır. Hastalık etmenleri taşıyıcılığı en belirgin zararlı yapısıdır. Yaşam alanlarımızda oluşabilecek tüm popülasyon artışları için gerekli mücadele yöntemleri mevcuttur.

İzmir İlaçlama şirketi Ekosistem ,Böcek İlaçlama,haşere ilaçlama ve tüm zararlı problemlerinde ilaçlama hizmetini Garanti kapsamında sunmaktadır.

izmir böcek ilaçlama

UÇAN HAŞERE TÜRLERİ

Uçkun zararlılarından ülkemizde en çok mücadele edilen tür Sineklerdir.

Sinekler çok dolaşan, kozmopolitan zararlı canlılardır. Özellikle çiftlik ve evlerde yaygın görülürler.

Ev sinekleri bağırsak kurdu taşıyıcısı olabilirler ve aşağıdaki hastalıkların potansiyel vektörleridir:

• Dizanteri

• Gastroenterit

• Tifo

• Kolera

• Tüberküloz

Hiçbir ayrım yapmadan, sıvılaştırılabilen her türlü katı besinle beslenebilirler. Islak, çürüyebilen materyaller ya da beşeri tüketim için depolanan gıdalar da bunlara dahildir.

Sinekler hızlı ve etkin bir şekilde ürerler, ayrıca çok hareketlidirler. Kontrol önlemlerinin amacı larva ya da erginleri kontrol altına alarak yaşam döngüsünü kırmaktır.

İzmir ilaçlama firması Ekosistem,Sinek İlaçlama,Karasinek ilaçlama,Sivrisinek İlaçlama ve Uçkun İlaçlama hizmetlerini Garantili ve geniş uygulama seçenekleri ile sunmaktadır.

KEMİRGENLER

Kemirgenlerin dünyanın her yerinde insanların en çok mücadele ettiği zararlı canlı olduğu söylenebilir. En yaygın üç zararlı canlı şunlardır:

  • Kahverengi Sıçan

  • Kara Sıçan

  • Ev Faresi

Her kıtada bulunurlar. Gıda üretiminde zarar ve kayıptan yapısal hasara ve hastalık taşımaya kadar pek çok farklı soruna neden olurlar.

Sıçanlar leptospiroz, tifo ve hatta salmonella gibi pek çok beşeri hastalığın bilinen vektörleridir. Kemirgenler pek çok bakteri ve virüsü içeren ciddi çiftlik hayvanı hastalıklarını da barındırırlar.

İzmir fare ilaçlama şirketi Ekosistem ,fındık faresi,çatı faresi,lağım faresi ve tüm kemirgen türleri ile mücadele yöntemleri konusunda uzman bilgisi ve geniş ürün seçenekleri ile tam koruma sağlar,müşterilerine kusursuz ve etkili ilaçlama hizmeti sunar.

izmir fare ilaçlama
izmir yılan ilaçlama

SÜRÜNGENLER

Türkiye'de karşılaşacağınız üç ana yılan türü vardır:

  • Zehirli Yılan (bayağı engerek)

  • Avusturya yılanı

  • Su Yılanı

Çoğu zehirsiz olsa da yılan ısırması(sokması) herkesi tedirgin eden sağlıksız bir durumdur. Bu tür durumlar ile karşılaşmak zor olsa da özellikle kırsal alanlar veya bahçeli yaşam alanlarında risk mevcuttur. Bunun yanında eşyalar ,bavullar ile seyahatlerden taşınan yılan vakaları ile de karşılaşılmıştır.

Yılan mücadelesinde farklı yöntemler uygulanmaktadır .Bu tarz zararlılar ile karşılaştığınızda muhakkak bir uzmana danışmanızı öneririz.

İzmir yılan ilaçlama ,sürüngenler ile alakalı geniş uygulama seçenekleri izmir ilaçlama şirketi Ekosistem de.

İzmir İlaçlama ,Ekosistem sayesinde tüm zararlı problemlerinizde üstün hizmet kalitesi ile izmir ilaçlama ,dezenfeksiyon ve fumigasyon alanlarında hizmet vermektedir.Detaylı bilgi için iletişime geçebilir yada hızlı servis formu doldurup aynı gün hizmet alabilirsiniz.

bottom of page